- New


World's Fastest Online Shopping Destination
World's Fastest Online Shopping Destination
Get register and you will earn 427 points/€4.27
(Each €1.00 spent = 1 point, 1 point = €0.01 discount)BP uses empty housing number 10120577 Battery Pack for VFI 2000/3000 CG (12x9Ah, 72VDC). Includes 2 strings of 6 batteries, each 12V/9Ah capacity. Battery pack operates on 72VDC nominal voltage.
| Produkttyp | Batterieerweiterung für USV |
| Batterie-/ Akkutyp | VRLA-Akkumulator |
| Farbe (laut Hersteller) | Schwarz |
| Länge | 421 mm |
| Breite | 421 mm |
| Höhe | 190 mm |
| Tiefe | 318 mm |
| Gewicht (laut Hersteller) | 40,0 kg |
| Gewicht | 40.0 kg |
| Lieferumfang | NA |
Specific References
No customer reviews for the moment.