- New


World's Fastest Online Shopping Destination
World's Fastest Online Shopping Destination
Get register and you will earn 446 points/€4.46
(Each €1.00 spent = 1 point, 1 point = €0.01 discount)The PowerWalker ATS (Automatic Transfer Switch) also known as STS (Static Transfer Switch) is designed with two independent power inlets to supply power to the load from primary power source. Should primary power source fail, the secondary will automatically backup the connected equipment without any interruption. The transfer time from one to another is seamless to the connected equipment.
After switching to a secondary power source, the ATS can also switch power back to the primary input when power to the primary input is restored. Supports all VFD, VI and VFI models up to 3000VA.
Box Content: Automatic Transfer Switch, User Manual, USB Cable, Software CD, screws, Input cable C19, C14-C13 Output Cable, C20-C19 Output Cable
| Produkttyp | Zubehör für USV |
| Farbe (laut Hersteller) | Schwarz |
| Länge | 438 mm |
| Breite | 438 mm |
| Höhe | 330 mm |
| Tiefe | 44 mm |
| Gewicht (laut Hersteller) | 5,0 kg |
| Gewicht | 5.0 kg |
| Lieferumfang | Produkt, Benutzerhandbuch, USB-Kabel |
Specific References
No customer reviews for the moment.